mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12
mod_vvisit_counterWczoraj18
mod_vvisit_counterBieżący tydzień58
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1080
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc12
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2365
mod_vvisit_counterOgółem61840
Start klimatyzacja

Szanowni Państwo!

Oferujemy pełną gamę klimatyzatorów, począwszy od prostych urządzeń kompaktowych (przenośne, okienne), poprzez urządzenia typu split ścienny pojedynczy oraz wielokrotny, przypodłogowo - podstropowe, kasetonowe, kanałowe, aż po zaawansowane technologie przeznaczone dla obiektów komercyjnych typu super multi VRF.

Proponowane przez nas urządzenia produkowane są przez czołowych producentów takich jak: Airwell, Fujitsu, LG, Panasonic, Toshiba, Samsung, Lennox, Caldo, Acson, itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klimatyzacja to pełna kontrola nad parametrami powietrza, czyli stworzenie i utrzymanie w pomieszczeniach najkorzystniejszego dla ludzi mikroklimatu a także zapewnienie ważnym urządzeniom właściwych warunków pracy. Inaczej mówiąc – klimatyzacja komfortu to nie tylko schładzanie pomieszczeń, ale przede wszystkim:


ZDROWIE i dobre samopoczucie znacznie łatwiej utrzymać w dobrze klimatyzowanych pomieszczeniach. W pomieszczeniach o niewłaściwej temperaturze, wilgotności oraz źle wentylowanych człowiek staje się senny, znużony i odczuwa bóle głowy. Stan ten jest powodowany niedotlenieniem organizmu i dyskomfortem termicznym. Celem naszych systemów jest zapewnienie takiego klimatu pomieszczeń przeznaczonych do przebywania ludzi, który w dużym stopniu odpowiada zaspokojeniu potrzeb wynikających z pojęcia komfortu cieplnego. Prawidłowy klimat pomieszczeń bytowych to zdrowie i dobre samopoczucie.

WYDAJNOŚĆ PRACY ludzkiej zależy w znacznej mierze od warunków otoczenia takich jak temperatura, poziom hałasu, czystość powietrza (także skład chemiczny) i wilgotność. Dłuższe przebywanie w pomieszczeniach o niekorzystnych parametrach obniża jakość i bezpieczeństwo pracy, a także znacznie zmniejsza odporność na choroby – to wszystko bardzo łatwo przełożyć na wydajność (skuteczność) pracy. Myśląc o klimatyzacji czy wentylacji stanowisk pracy musimy pamiętać, że pewne minimalne rozwiązania określają wymogi sanitarne, nasze wydajne i wyjątkowo ciche systemy zapewniają najlepsze warunki pracującym ludziom.

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY – to nowoczesna technologia. Zastosowanie takich rozwiązań jak pompy ciepła (np. 4kW ciepła z 1kW energii el.) czy szeroko pojęty odzysk ciepła (oszczędność do 80 % ciepła, które normalnie bezpowrotnie tracimy) umożliwia znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania jak i chłodzenia w porównaniu z tradycyjnymi energochłonnymi technologiami. Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja klimatyzacyjna to osiągnięcie oczekiwanych efektów mniejszym kosztem. Najwyższa jakość i technologia to mniejsze zużycie energii oraz mniejsze wydatki na naprawy a dodatkowo oszczędność czasu i nerwów.

BEZPIECZEŃSTWO ważnych systemów, to spełnienie wymogów technicznych dotyczących np. temperatur pracy narzuconych przez producenta danego systemu. Dzięki stabilnym parametrom i szerokiemu zakresowi pracy urządzeń, nasza oferta jest idealna dla zapewnienia optymalnych warunków w tak odpowiedzialnych miejscach jak np. pomieszczenia serwerów czy ups’ów lub dla instalacji przygotowania „chłodu technologicznego”.

PRESTIŻ lokalu z „klimatem” jest na pewno najwyższy gdy łatwo zauważalne są jedynie efekty pracy nowoczesnych urządzeń bez niepotrzebnych szumów i zgrzytów. Wyjątkowo szeroka gama modeli wewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych umożliwia wkomponowane ich w każde wnętrza.

Typy klimatyzatorów:
Urządzenia klimatyzacyjne możemy ze względu na ich budowę oraz zastosowanie podzielić na kilka zasadniczych grup.

- KLIMATYZATORY OKIENNE – montowane we wszystkich otworach okiennych lub specjalnie przygotowanych otworach, muszą one być jednak odpowiednio uszczelnione. Wszystkie elementy zamontowane w jednej obudowie, pracują stosunkowo głośno, natomiast schłodzone powietrze jest dystrybuowane w jedno miejsce za to urządzenia tego typu należą do najtańszych.

- KLIMATYZATORY POJEDYNCZE – typu SPLIT, jednostka wewnętrzna pracuje tu z jednym agregatem zewnętrznym. Występują w wersji naściennej, podsufitowej, przypodłogowej i kasetonowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


- KLIMATYZATORY PRACUJĄCE w układzie typu DUO – oznacza to, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączone są dwie jednostki wewnętrzne, które mają wspólne sterowanie. Do tego układu mogą zostać wykorzystane takie same jednostki wewnętrzne jak w układzie typu SPLIT. Zastosowanie układu TWIN w sposób znaczący zmniejsza koszty związane z kupnem i montażem całego systemu.

- KLIMATYZATORY pracujące w układzie MULTI – oznacza to, że do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć, w zależności od modelu urządzeń do pięciu jednostek wewnętrznych. W tym układzie każda z jednostek wewnętrznych posiada oddzielne, całkiem autonomiczne sterowanie co czyni układ bardzo praktycznym. Istnieje tu możliwość etapowego montowania jednostek wewnętrznych bez pogorszenia parametrów pracy całego systemu do agregatu, co pozwala dostosować tempo montażu do możliwości finansowych inwestora.

- KLIMATYZATORY pracujące w układzie VRV zwane inteligentnymi systemami, pozwalają na odpowiednie przekierowanie swojej mocy w zależności od zaistniałych potrzeb. Montowane są głównie w hotelach, dużych kompleksach biurowych etc.

ZASADA DZIAŁANIA KLIMATYZACJI:
Podobnie jak lodówka, klimatyzator odbiera od pomieszczenia ciepło i przekazuje je na zewnątrz. Każdy rodzaj klimatyzatora składa się z dwóch części - parownika i skraplacza. Parownik, to element, który przekazuje chłód do pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zamrażalnik. Skraplacz to element, który oddaje na zewnątrz ciepło odebrane z pomieszczenia - w przypadku lodówki jest nim zazwyczaj czarna kratka z tyłu urządzenia. Należy pamiętać, że przepływając przez chłodne wnętrze klimatyzatora że ciepłe powietrze a właściwie zawarta w nim wilgoć wykrapla się - trzeba więc wziąć pod uwagę konieczność odprowadzenia skroplin.

Zakres naszych usług obejmuje doradztwo techniczne, sprzedaż bezpośrednią, montaż oraz serwis.

Gwarantujemy:
- kompleksową obsługę,
- szybką realizację zamówienia,
- wysoką jakość oferowanego towaru,
- atrakcyjne ceny.